Strona główna | Napisz artykuł | Forum | Archiwum artykułów | Tematy artykułów | Linki | Album zdjęć | Napisz do nas
Turniej letni Dni Borów Tucholskich Tucholi -- Rekordowy występ Beaty Włodarczyk w Pucharze Niemiec -- Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015 -- Złoto i brąz na koniec sezonu... -- Medalowo-punktowe tandemy i sprinty juniorów -- Juniorzy też z medalami w sprintach i tandemach -- Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach -- XII Amica Cup - podsumowanie -- Wronki dały czadu w Pucku -- Chorwatki i Serbowie w mistrzowskich koronach --
Niezbędnik kręglarza


Gdzie grać w kręgle
O co chodzi w kręglach
Trening kręglarza
Rekordy
Klasyfikacja sportowa
Struktura władz FIQ
Tablica honorowa
Kontakty klubowe
Niesportowe zachowanie

Champions League


Historia kręgli


Grand Prix Polski


Trenuj z Krystianem...

Kronika Sportu Polskiego - Kręgle

źródło:
www.kronikasportu.pl

Kręglarska Liga Typerów

Antydoping


Lista środków zabronionych 2014
Światowy kodeks antydopingowy
Międzynarodowy standard badań
Przewodnik zawodnika

Jesteśmy na Facebooku


Wiadomości NBC


Kalendarz NBC - 10.12.2013
Imprezy NBC - 28.10.2013
Światowy ranking kobiet
Światowy ranking mężczyzn
Światowy ranking Grand Prix

Licencje zawodnicze 2014/15


Regulamin przyznawania
Wykaz aktualnych licencji
Wniosek zbiorczy [PDF]
Wniosek zbiorczy [XLS]

Polski Serwis Kreglarski: kempa-fitness

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Rozgrzewka i cool down w treningu kręglarskim
kempa-fitness
Rozgrzewka i cool down w treningu kręglarskim.

(Jak prawidłowo rozgrzać mięśnie przed treningiem i przeprowadzić cool down po jego zakończeniu.)



Rozgrzewka

Według definicji „Rozgrzewka to seria prostych ćwiczeń o narastającej intensywności służąca rozgrzaniu i uelastycznieniu mięśni oraz przygotowaniu organizmu do wysiłku. Pomaga ona przy pracach związanych z użytkiem mięśni a jej celem jest ochrona przed kontuzjami.” Jest to bardzo ogólna definicja, ja sprecyzowałbym to mówiąc że rozgrzewka służy zwiększeniu ruchomości stawów oraz uelastycznieniu i rozgrzaniu mięśni aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji podczas wysiłku fizycznego, poza tym poprzez podniesienie tętna przygotowujemy nasz układ sercowo-naczyniowy do wzmożonej pracy. Ważne jest aby rozgrzewka była ukierunkowana na mięśnie i stawy które będą brały udział podczas treningu, to znaczy a żeby nie podskakiwać i machać rękoma tylko dlatego że kolega też tak robi ale świadomie i optymalnie przygotować nasze ciało do wejścia na tory.
Wysłany przez james dnia 13-05-2011 o godz. 09:15:15 (2333 odsłon)
(Czytaj więcej... | 8507 bajtów więcej | 5 komentarze | Wynik: 5)

Trening na niestabilnym podłożu (Początkujący)
kempa-fitness Przez wiele lat treningów kręglarskich wykonujesz wciąż te same ćwiczenia, te same ruchy a twoje mięśnie pracują w ten sam sposób.

Ktoś mi kiedyś powiedział że to właśnie o to chodzi, aby nasz mózg działał jak komputer który ma zakodowany perfekcyjny rzut i wysyłając odpowiednie sygnały do mięśni powtarza go automatycznie w ten sposób osiągając wysokie wyniki. Ale czy tak jest naprawdę, czy to się sprawdza? 
Wysłany przez james dnia 23-02-2011 o godz. 17:14:38 (1511 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4412 bajtów więcej | 1 komentarz | Wynik: 5)

Rola węglowodanów w diecie kręglarza
kempa-fitness Patrząc na plan startów oraz na to jak rozpisane są niektóre zawody, na przykład niedawno zakończone mistrzostwa świata które były tym, dla niektórych kręglarzy, czym są zawody Iron men dla triathlonisty, postanowiłem napisać kilka słów o znaczeniu węglowodanów w diecie kręglarza.



Węglowodany zwane potocznie cukrami, to podstawowe źródło energii, z którego korzysta nasz organizm podczas wysiłku fizycznego i najprościej możemy podzielić je na węglowodany proste (szybko trawione) i węglowodany złożone (długo trawione). Nasz organizm potrafi magazynować węglowodany pod postacią cukru we krwi i glikogenu w mięśniach i wątrobie. Niestety zapasy te szybko się kończą i gdy podczas intensywnego wysiłku zostaną one zużyte, organizm sięga do alternatywnych źródeł energii jakimi są tłuszcze w mięśniach i tkanki tłuszczowej oraz aminokwasy zgromadzone w mięśniach. Procesy metaboliczne odpowiedzialne za spalanie tłuszczów są u nas bardzo osłabione a spalanie aminokwasów z mięśni to autodestrukcja dla nas samych i większe szkody po zakończeniu wysiłku, dlatego po wyczerpaniu zapasów glikogenu dochodzi do nagłego zmęczenia i osłabienia, a co za tym idzie braku koncentracji i zaburzeń w wykonywanych ruchach wynikających z tego że nie potrafimy optymalnie wykorzystać zapasów tłuszczów. Należy zatem zadbać o wysoki stan glikogenu w naszym organizmie przed planowanym wysiłkiem oraz uzupełnić jego zapasy zaraz po zakończonym treningu czy starcie w zawodach.
Wysłany przez james dnia 18-12-2010 o godz. 14:12:58 (2318 odsłon)
(Czytaj więcej... | 7990 bajtów więcej | 2 komentarze | Wynik: 5)

Wskazówki do treningu ogólnorozwojowego dla młodzieży - część 2
kempa-fitness
Ogólne wskazówki do treningu technicznego i ogólnorozwojowego
dla młodzieży pomiędzy 15 a 18 rokiem życia
(Junior młodszy)



Zmiany w organizmie młodego człowieka pomiędzy 15 a 18 rokiem życia już nie są tak bardzo gwałtowne jak miało to miejsce w poprzednich latach. Okres dojrzewania powoli dąży do zakończenia procesów przemian organizmu a rozwój i praca większości organów zaczyna się ustalać. Organizm osiemnastolatka zbliżony jest już do organizmu dorosłego człowieka a poprzez widoczny wzrost siły pojawiają się nowe możliwości w treści pracy treningowej, szczególnie treningu ogólnorozwojowego.
Wysłany przez james dnia 09-11-2010 o godz. 20:16:27 (1557 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4154 bajtów więcej | 2 komentarze | Wynik: 5)

Wskazówki do treningu ogólnorozwojowego dla młodzieży
kempa-fitness
Wskazówki do treningu ogólnorozwojowego
dla młodzieży w wieku
12-14 lat (młodzik)


Jest to bardzo specyficzna kategoria wiekowa w sporcie, ponieważ rozwój fizyczny młodego człowieka w tym okresie przebiega nierównomiernie. Najpierw wolno a następnie bardzo burzliwie, dlatego aby dobrze poprowadzić młodego zawodnika trzeba poznać zmiany zachodzące w jego organizmie.



W pierwszej fazie rozwoju:
- Zwiększa się obwód i ruchomość klatki piersiowej.
- Oddech staje się głębszy.
- Wzrasta wydolność organizmu przez co poprawia się zdolność do większego wysiłku fizycznego.
- Kręgosłup ulega wzmocnieniu.
- Ze względu na rozwój układu nerwowego poprawia się koordynacja ruchowa.


Wysłany przez Macias dnia 11-08-2010 o godz. 11:03:21 (1614 odsłon)
(Czytaj więcej... | 6162 bajtów więcej | 4 komentarze | Wynik: 5)

Sugestie żywieniowe ...
kempa-fitness Sugestie żywieniowe dla osób uprawiających kręglarstwo klasyczne.

Podstawowym błędem wielu kręglarzy jest nie przywiązywanie uwagi do tego co jedzą i kiedy jedzą, dla osób uprawiających sport niezwykle ważne jest spożywanie właściwych  produktów w odpowiednim czasie. Prawidłowa strategia żywienia ma wpływ na sprawność fizyczną i odpowiednie samopoczucie podczas treningów i w czasie zawodów sportowych. Co jeść?


Wysłany przez james dnia 28-06-2010 o godz. 14:17:11 (1624 odsłon)
(Czytaj więcej... | 5259 bajtów więcej | 1 komentarz | Wynik: 5)

Trening dla dzieci
kempa-fitness Ogólne wskazówki do treningu ogólnorozwojowego i technicznego dla dzieci w wieku 10-11 lat.


foto:

Dzieci w wieku 10-11 lat podlegają szybkim przemianom organizmu charakterystycznym dla okresu pokwitania. Najważniejsze z nich to: Gęstnienie kości, zwiększenie siły więzadeł, szybki rozwój układów mięśniowego, krążenia i oddechowego, dlatego w tym okresie rozwoju człowieka do wszechstronnego przygotowania fizycznego powinno dołączyć nauczanie specjalistyczne. Trzeba jednak pamiętać aby unikać przeciążeń organizmu oraz długotrwałych, jednostronnych i statycznych ćwiczeń co znacząco komplikuje życie trenerom kręglarstwa klasycznego ponieważ sport ten jest sportem jednostronnym.
Wysłany przez james dnia 31-05-2010 o godz. 22:42:08 (2211 odsłon)
(Czytaj więcej... | 3374 bajtów więcej | 14 komentarze | Wynik: 5)

Trening ogólnorozwojowy w kręglarstwie klasycznym
kempa-fitness Trening wydolnościowy - Aeroby czy interwały?

Czym jest  wydolność organizmu i czemu ma służyć? Wydolność  to pojęcie biologiczne określające funkcjonalne zdolności do wykonywania wysiłków fizycznych przy rozwinięciu najbardziej ekonomicznych i efektywnych reakcji ustroju. Kręglarstwo klasyczne to sport w którym wydolność pełni znaczącą rolę ponieważ pierwszy rzut oddany podczas zawodów jest równie ważny jak ostatni. Można poprawnie oddać większość rzutów ale gdy zabraknie nam sił na ostatnie z nich cały wcześniejszy wysiłek pójdzie na marne. Jak tego uniknąć?  Rozwiązanie jest proste - popraw swoją wydolność. Jest kilka metod aby tego dokonać ja chciałbym skonfrontować najbardziej popularne, trening aerobowy i trening interwałowy.
Wysłany przez james dnia 29-04-2010 o godz. 11:59:26 (1644 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4651 bajtów więcej | 6 komentarze | Wynik: 4.5)

Lekcja 1 - trening obwodowy
kempa-fitness Wiemy jaką ważna rolę spełnia trening techniczny dla kręglarzy, ale nie każdy wie jak ważny jest także trening ogólnorozwojowy.

Tą pierwsza lekcją chcielibyśmy zapoczątkować cykl artykułów poświęconych treningowi ogólnorozwojowemu. Autorem bloku oraz zamieszczanych w nim artykułów jest nasz kolega Krystian Kempa.
Dzięki jego pomocy i radom, dowiemy się jak można zadbać o swoje ciało oraz przygotować je do dużego wysiłku i obciążeń na torach w trakcie sezonu sportowego.
Na pewno jego profesjonalne lekcje przydadzą się każdemu z Was.
Krystian obecnie zamieszkuje i prowadzi własny klub w Irlandii "Kempa - fitness" gdzie jako trener fitnessu udziela lekcji indywidualnych oraz grupowych.

Dzisiejsza lekcja poświęcona jest treningowi obwodowemu. Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń z Krystianem...

LEKCJA 1 - TRENING OBWODOWY - [plik PDF]

Wysłany przez james dnia 30-03-2010 o godz. 22:22:58 (1406 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4 komentarze | Wynik: 0)

Kalendarz Imprez PZK SKK 2014/15


Rozgrywki ligowe 2014/15


----------------------------
Superliga Kobiet
Regulamin
Terminarz
Kontakty klubowe
Protokół meczowy
Protokół zawodnika
Statystyki

1 kolejka
2 kolejka
3 kolejka
4 kolejka
5 kolejka
6 kolejka
7 kolejka
8 kolejka
9 kolejka
10 kolejka
11 kolejka
12 kolejka
13 kolejka
14 kolejka

Terminarz play-off

1 runda
2 runda

Turniej finałowy

----------------------------
Superliga Mężczyzn
Regulamin
Terminarz
Kontakty klubowe
Protokół meczowy
Protokół zawodnika
Statystyki

1 kolejka
2 kolejka
3 kolejka
4 kolejka
5 kolejka
6 kolejka
7 kolejka
8 kolejka
9 kolejka
10 kolejka

Terminarz play-off

1 runda
2 runda

Turniej finałowy

----------------------------
Liga Międzyokręgowa
Regulamin
Terminarz
Kontakty klubowe
Protokół turniejowy

I FAZA
1 turniej
2 turniej
3 turniej

II FAZA
1 turniej
2 turniej

III FAZA
1 turniej
2 turniej

----------------------------
Wyślij => leszek-piosik@wp.pl

KIS PZK 2014/15


Ranking PZK SKK (stan 25.05.2015)


Klasyfikacja [PDF]
Klasyfikacja [XLS]
Regulamin sezon 2014/15

Druki Online


PROTOKOŁY MECZOWE
Zgłoszenie drużyny do meczu [PDF]
Protokół zawodnika na tory [PDF]
Protokół meczu ligowego - składy 4-os. [XLS]
Protokół meczu ligowego - składy 6-os. [XLS]
Protokół turnieju ligowego (4 i 6 drużyn) [XLS]

LICENCJE
Wniosek o nadanie licencji klubowej [PDF]
Wniosek o nadanie licencji zawodnika [PDF]

DEKLARACJE
Deklaracja zawodnika [PDF]

TEST WYTRENOWANIA
Grający prawą uliczkę [PDF]
Grający lewą uliczkę [PDF]

REKORD POLSKI
• Formularz zgłoszenia rekordu Polski [PDF]

KRĘGIELNIA
• Protokół badania okresowego kręgielni [PDF]

SĘDZIOWIE
• Delegacja sędziowska [PDF]
Raport końcowy SG
Arkusz oceny SG


Rekordy kręgielni

Aktualni Mistrzowie Polski


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund