Strona główna | Napisz artykuł | Forum | Archiwum artykułów | Tematy artykułów | Linki | Album zdjęć | Napisz do nas
Turniej letni Dni Borów Tucholskich Tucholi -- Rekordowy występ Beaty Włodarczyk w Pucharze Niemiec -- Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015 -- Złoto i brąz na koniec sezonu... -- Medalowo-punktowe tandemy i sprinty juniorów -- Juniorzy też z medalami w sprintach i tandemach -- Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach -- XII Amica Cup - podsumowanie -- Wronki dały czadu w Pucku -- Chorwatki i Serbowie w mistrzowskich koronach --
Niezbędnik kręglarza


Gdzie grać w kręgle
O co chodzi w kręglach
Trening kręglarza
Rekordy
Klasyfikacja sportowa
Struktura władz FIQ
Tablica honorowa
Kontakty klubowe
Niesportowe zachowanie

Champions League


Historia kręgli


Grand Prix Polski


Trenuj z Krystianem...

Kronika Sportu Polskiego - Kręgle

źródło:
www.kronikasportu.pl

Kręglarska Liga Typerów

Antydoping


Lista środków zabronionych 2014
Światowy kodeks antydopingowy
Międzynarodowy standard badań
Przewodnik zawodnika

Jesteśmy na Facebooku


Wiadomości NBC


Kalendarz NBC - 10.12.2013
Imprezy NBC - 28.10.2013
Światowy ranking kobiet
Światowy ranking mężczyzn
Światowy ranking Grand Prix

Licencje zawodnicze 2014/15


Regulamin przyznawania
Wykaz aktualnych licencji
Wniosek zbiorczy [PDF]
Wniosek zbiorczy [XLS]

Złoto i brąz na koniec sezonu...
Wysłano dnia 25-06-2015 o godz. 16:17:30 przez
Wiadomości z Wronek Dziewiątka-Amica Wronki sezon 2014/2015 może uznać za zakończony i naprawdę udany. Od września do czerwca zdobyliśmy łącznie aż 34 medale Mistrzostw Polski we wszystkich konkurencjach i wszystkich kategoriach wiekowych !!! 12 medali złotych, 13 srebrnych oraz 9 brązowych to duża dominacja wronieckiego klubu nad pozostałymi. Do tego należy podkreślić dwa sukcesy międzynarodowe – brąz na Pucharze Świata Młodzików i srebro na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych. Na uwagę zasługuje też pierwszy medal drużynowy mężczyzn (brązowy) w Superlidze Mężczyzn.
W piątek zawodniczki i zawodnicy spotkają się na wspólnej grillowej biesiadzie, gdzie podsumują sezon i będą świętować to co przechodzi właśnie do 30 letniej historii sportowej klubu.

Ostatnim akcentem sezonu był turniej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów we Wronkach, który odbył się w minioną sobotę. Nasze drużyny zdobyły dwa medale złoto i brąz. Złoto dziewcząt dość pewne za sprawą świetnego rezultatu Marty Duszyńskiej, która zagrała jako pierwsza i ustanawiał rekord życiowy na poziomie 613 kręgli. Dało to pozostałym zawodniczkom duży zapas – i choć pozostałe zawodniczki nie grały wybitnie to wspólnymi siłami utrzymały do końca pierwsze miejsce. Skład drużyny dziewcząt w kolejności w jakiej wystąpiły – Marta Duszyńska, Julia Brodziszewska, Katarzyna Mroczkiewicz, Anna Piotrowska i Weronika Remisz. Warto zaznaczyć, że dla Marty Duszyńskiej był to ostatni start w kategorii juniorki a dodatkowo ostatni start w barwach Dziewiątki-Amica Wronki. Od przyszłego sezonu Marta będzie grać dla Tarnowa Podgórnego, w którym mieszka już od przeszło roku. Życzymy Marcie dalszych sukcesów sportowych i dziękujemy za te wiele lat we Wronkach i wiele zdobytych medali (na podsumowanie wronieckiej kariery w barwach Dziewiątki na pewno napiszemy osobny post).

Wśród juniorów nasz zespół na pewno było stać na walkę o zwycięstwo z faworytem zawodów, którym niewątpliwie był zespół Polonii 1912 Leszno. Mocno liczyliśmy na dobre otwarcie naszego najlepszego juniora młodszego – Tymka Ratajczaka i na zdecydowany finisz najlepszego zawodnika klubu Bartka Kruga, dla którego to też był ostatni start w kategorii juniora. Tymoteusz zagrał poprawnie 542 kręgle, kolejny zawodnik Michał Pajor podtrzymał poziom, który ciągle dawał nadzieję na walkę o turniejowe zwycięstwo. Niestety trzeci start wronczan – Gracjana Machaja i zmieniającego go Kornela Ratajczaka nie należał do udanych co mocno skomplikowało sytuację. Ostatniemu naszemu Bartkowi przyszło walczyć o medal srebrny i brązowy, jego start nie zaczął się dobrze, jednak druga część gry to już rewelacyjna i perfekcyjna gra i ostatecznie dwóch kręgli zabrakło nam do srebra – musieliśmy zadowolić się medalem brązowym.Tak jak pisaliśmy wcześniej – dwa krążki z tej imprezy są ostatnimi jakie zdobyliśmy w zakończonym sezonie 2014/2015. Za wszystkie starty wronieckich kręglarzy wielkie brawa i podziękowania. Teraz przychodzi czas odpoczynku, by już od września rozpocząć nowy sezon, na który klub stawia sobie znów wysokie cele. Co prawda dużo zawodniczek i zawodników zmienia kategorie wiekowe więc będzie to na pewno niełatwy sezon, ale… kto mówi, że łatwo znaczy przyjemnie ;)

źródło: http://9wronki.pl/


 
Pokrewne linki
· Więcej o Wiadomości z Wronek
· Napisane przez james


Najczęściej czytany artykuł o Wiadomości z Wronek:
Beniaminek rozegrał trudny sparing...


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 1
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Złoto i brąz na koniec sezonu..." | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund