Strona główna | Napisz artykuł | Forum | Archiwum artykułów | Tematy artykułów | Linki | Album zdjęć | Napisz do nas
Turniej letni Dni Borów Tucholskich Tucholi -- Rekordowy występ Beaty Włodarczyk w Pucharze Niemiec -- Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015 -- Złoto i brąz na koniec sezonu... -- Medalowo-punktowe tandemy i sprinty juniorów -- Juniorzy też z medalami w sprintach i tandemach -- Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach -- XII Amica Cup - podsumowanie -- Wronki dały czadu w Pucku -- Chorwatki i Serbowie w mistrzowskich koronach --
Niezbędnik kręglarza


Gdzie grać w kręgle
O co chodzi w kręglach
Trening kręglarza
Rekordy
Klasyfikacja sportowa
Struktura władz FIQ
Tablica honorowa
Kontakty klubowe
Niesportowe zachowanie

Champions League


Historia kręgli


Grand Prix Polski


Trenuj z Krystianem...

Kronika Sportu Polskiego - Kręgle

źródło:
www.kronikasportu.pl

Kręglarska Liga Typerów

Antydoping


Lista środków zabronionych 2014
Światowy kodeks antydopingowy
Międzynarodowy standard badań
Przewodnik zawodnika

Jesteśmy na Facebooku


Wiadomości NBC


Kalendarz NBC - 10.12.2013
Imprezy NBC - 28.10.2013
Światowy ranking kobiet
Światowy ranking mężczyzn
Światowy ranking Grand Prix

Licencje zawodnicze 2014/15


Regulamin przyznawania
Wykaz aktualnych licencji
Wniosek zbiorczy [PDF]
Wniosek zbiorczy [XLS]

Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach
Wysłano dnia 10-06-2015 o godz. 17:02:09 przez
Polonia 1912 Leszno W licznej i mocnej obsadzie rozegrano w Lesznie Mistrzostwa Polski Seniorów w tandemach mieszanych i sprintach. Gorąco było na dworze i na kręgielni. W tym drugim przypadku rozgrzewało wiele pojedynków.



Mistrzostwa zgromadziły wielu zawodników. A że drabinka turniejowa i w tandemach i w sprintach sporządzana jest na podstawie rankingów, w trakcie gier dochodziło do wielu "bratobójczych" pojedynków. Im więcej zawodników zgłosi klub, tym większe prawdopodobieństwo wzajemnej eliminacji.
I w tandemach i w sprintach doszło do wielu ciekawych konfrontacji na kręglarskich torach. Nie ma sensu opisywać ich wszystkich. Jak zawsze nie obyło się bez niespodzianek ale tytuły i medale już do niespodzianek nie należały.

"Polonia 1912" Leszno wystawiła cztery swoje tandemy i kolejne cztery, w których "poloniści" grali z partnerkami z innych klubów. Już w swoim pierwszym starcie tandem Joanna Lajtke /  Michał Szulc ustanowił rekord Polski (323). Ale i ten wynik i dobra forma Aśki i Michała nie przetrwały do końca Mistrzostw. Z tandemów "Polonii" najdalej, bo do ostatecznej rozgrywki dotarli broniący złota sprzed roku Anna Chwastyniak i Piotr Kieliba. Powtórka sukcesu była blisko ale po wyrównanym pojedynku zakończonym remisem 1:1 i w konsekwencji rzutami zwycięstwa, Ania i Piotr musieli uznać wyższość tandemu z Wronek, grającemu w składzie Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz / Maciej Kląskała. A w meczu o medal brązowy na wyżyny sportowe wznieśli się zawodnicy "Alfy Vector" - Joanna Filip i Dawid Strzelczak, którzy zwycięstwo z tandemem Patrycja Poznańska / Filip Glapiak okrasili rekordem Polski z wynikiem 328 kręgli.



Mistrzynią Polski seniorek w sprintach została Beata Włodarczyk z "Polonii" Leszno pokonując w finale Sylwię Machniewską z "Dziewiątki - Amiki" Wronki. Finał żeński i finał męski (o czym za chwilę) okazały się pojedynkami jednostronnymi. Ciekawiej było we wcześniejszych fazach sprinterskiego grania. A takie pojedynki (zakończone rzutami zwycięstwa) jak konfrontacje: Chwastyniak - Olszewska (eliminacje); Konopa - Włodarczyk i Chwastyniak - Machniewska (ćwierćfinały) czy wreszcie "siostrzany" półfinał Skrzypczak-Bączkiewicz kontra Machniewska to była przysłowiowa esencja sprinterskiego grania.
Medalową trójkę w kobiecych sprintach utworzyły Beata Włodarczyk, Sylwia Machniewska i Natalia Skrzypczak - Bączkiewicz.

Do męskiego finału dotarła dwójka (spośród dziewięciu) zawodników "Polonii 1912": Michał Szulc i Piotr Kieliba. W drodze do finału lepsze wrażenie sprawiał Piotrek Kieliba. "Buliś" grał nierówno i męczył się choćby w ćwierćfinale z Filipem Glapiakiem i półfinale z Leszkiem Torką. Piotr po dwóch stosunkowo łatwych i pewnie wygranych pojedynkach z Kamilem Fajkusem i Dawidem Strzelczakiem stoczył morderczy półfinał z Marcinem Grzesiakiem pokonując "Gruzina" po dwóch seriach rzutów zwycięstwa! To był chyba najlepszy pojedynek całych męskich sprintów. W finale, jak już wspomniano wcześniej, Piciu nie stawił oporu rozpędzonemu "Bulisiowi" i Michał Szulc złoto wywalczył bez problemu. O brąz walczyli koledzy klubowi z "Alfy" Leszek Torka i Marcin Grzesiak. Obaj grali na wysokim i wyrównanym poziomie a o medalu rozstrzygnęły rzuty "sudden victory", które dały wiktorię Grzesiakowi.



Tak więc medalowe podium męskich sprintów obsadzili: Michał Szulc, Piotr Kieliba i Marcin Grzesiak.
A organizatorzy - "Polonia 1912" Leszno dziękując wszystkim za znakomitą atmosferę cieszą się i z czterech medali dla klubu i z tego, że mimo upału na dworze (zwłaszcza w sobotę) na torach udało się utrzymać przyzwoitą temperaturę powietrza i odpowiednią temperaturę sportową.

WYNIKI

źródło: http://www.polonia1912.pl/

 
Pokrewne linki
· Więcej o Polonia 1912 Leszno
· Napisane przez james


Najczęściej czytany artykuł o Polonia 1912 Leszno:
DMPM: Ach, co to był za mecz!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 1
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund