Strona główna | Napisz artykuł | Forum | Archiwum artykułów | Tematy artykułów | Linki | Album zdjęć | Napisz do nas
Turniej letni Dni Borów Tucholskich Tucholi -- Rekordowy występ Beaty Włodarczyk w Pucharze Niemiec -- Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015 -- Złoto i brąz na koniec sezonu... -- Medalowo-punktowe tandemy i sprinty juniorów -- Juniorzy też z medalami w sprintach i tandemach -- Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach -- XII Amica Cup - podsumowanie -- Wronki dały czadu w Pucku -- Chorwatki i Serbowie w mistrzowskich koronach --
Niezbędnik kręglarza


Gdzie grać w kręgle
O co chodzi w kręglach
Trening kręglarza
Rekordy
Klasyfikacja sportowa
Struktura władz FIQ
Tablica honorowa
Kontakty klubowe
Niesportowe zachowanie

Champions League


Historia kręgli


Grand Prix Polski


Trenuj z Krystianem...

Kronika Sportu Polskiego - Kręgle

źródło:
www.kronikasportu.pl

Kręglarska Liga Typerów

Antydoping


Lista środków zabronionych 2014
Światowy kodeks antydopingowy
Międzynarodowy standard badań
Przewodnik zawodnika

Jesteśmy na Facebooku


Wiadomości NBC


Kalendarz NBC - 10.12.2013
Imprezy NBC - 28.10.2013
Światowy ranking kobiet
Światowy ranking mężczyzn
Światowy ranking Grand Prix

Licencje zawodnicze 2014/15


Regulamin przyznawania
Wykaz aktualnych licencji
Wniosek zbiorczy [PDF]
Wniosek zbiorczy [XLS]

Chorwatki i Serbowie w mistrzowskich koronach
Wysłano dnia 26-05-2015 o godz. 21:26:18 przez
Polonia 1912 Leszno VI Drużynowe Mistrzostwa Świata w kręglarstwie klasycznym rozegrany w niemieckim mieście Speichersdorf wyłoniły nowych mistrzów. Tytuły wywalczyli Chorwatki i Serbowie.

  
 

Chociaż mamy nowych mistrzów to tak naprawdę geografia tych najmocniejszych nie zmieniła się. Wśród pań mogło triumfować kilka innych nacji (Niemki, Słowenki, Czeszki, Węgierki). Podobnie było u panów, gdzie o końcowym sukcesie mogli marzyć Węgrzy, Niemcy czy Austriacy.


Tytułów sprzed dwóch lat broniły oba zespoły węgierskie. Poza czwórkę medalową wypadły w Niemczech obie ekipy rumuńskie (kosztem gospodarzy) i wśród zespołów męskich zabrakło wycofanej przez Federację "srebrnej" Macedonii.
Trzy lata temu, po Indywidualnych Mistrzostwach Świata rozegranych w Lesznie wróżyłem sukcesy zawodniczkom z Chorwacji. Nie pomyliłem się. Przed dwoma laty Chorwatki wywalczyły w Zalaegerszeg medal brązowy w drużynie. W Speichersdorf okazały się najlepszym teamem.
Droga Chorwatek po złoto rozpoczęła się w grupie "C" - bałkańskiej i nieco okaleczonej, ponieważ w tej grupie grały tylko 3 zespoły: mocne ekipy Słowenii i Chorwacji wraz ze słabiutką Bośnią i Hercegowiną. Z grupy przyszłe mistrzynie wyszły ze zwyciętwem 7:1 z Bośniaczkami i porażką 3:5 ze Słowenkami.
Dalej już były tylko zwycięstwa. W ćwierćfinale zespół chorwacki pokonał 6:2 broniące srebrnego medalu Rumunki. W półfinale kolejny triumf 6:2 nad Czeszkami, które wcześniej uporały się z broniącym tytułu zespołem węgierskim. Tu mała dygresja. Mecz w 1/4 finału pomiędzy kobiecymi zespołami Węgier i Czech był chyba najbardziej dramatycznym spotkaniem żeńskiej części Mistrzostw. W tym szalenie wyrównanym meczu, w którym zawodniczki obu ekip wygrywały po 3 pojedynki, o końcowym sukcesie Czeszek decydowało raptem 6 kręgli! Czeszki wygrały 5:3 przy wynikach 3601:3595.
Wróćmy jednak do Chorwatek, które lepiej weszły w półfinałowy mecz z Czeszkami i zwyciężyły 6:2 z dość znaczną różnicą wyniku w kręglach (3634:3565). W drugim półfinale Niemki uporały się ze Słowenkami także 6:2 (3674:3568) i można powiedzieć, że niemal praktycznie była to kolejna odsłona klubowych potyczek Bamberg - Celje.
W finale Chorwatki wypunktowały wyraźnie zespół niemiecki wygrywając 7:1 (3624:3492). Niemki dominowały tylko w pierwszym bloku finału. W kolejnych odsłonach meczu Chorwatki panowały już niepodzielnie na torach. Kto wie jakie znaczenie dla przebiegu meczu miał fakt, że Chorwatki miały o 4 godziny więcej czasu na odpoczynek po rozgrywanych przecież tego samego dnia półfinałach? Chyba mogło to mieć wpływ na końcowy wynik. Niemki w finale rozegrały swój najsłabszy mecz na Mistrzostwach.
Złoty medal wywalczył zespół Chorwacji, srebro przypadło Niemkom a medale brązowe dla Czech i Słowenii.



Wśród panów do meczu o złoto przebiły się zespoły Serbii i Niemiec choć patrząc na rozstrzygnięcia półfinałów równie dobrze o złoto mogli zagrać Węgrzy z Austriakami.
Najpierw jednak kilka słów o ćwierćfinałach, w których mieliśmy polskie akcenty. Jak wiadomo nasza drużyna uległa Serbii 0:8 (3658:3996). Z kolei Niemcy uporali się z Rumunami, a więc zwycięzcami naszej grupy eliminacyjnej, 6:2 (3904:3817). W pozostałych dwóch meczach 1/4 finału Węgrzy po ciężkim boju wyeliminowali Czechów 6:2 przy niewielkiej przewadze w kręglach 3817:3795. Na wyższym poziomie punktowym zagrali Austriacy z Chorwatami wygrywając 5:3 (3878:3838).
Półfinały. Kiedyś w turniejach bokserskich zwykło się mawiać, że półfinały są najciekawsze. W Speichersdorf podczas kręglarskich Mistrzostw Świata także półfinały okazały się najciekawsze. Pierwsze na tory wyszły ekipy Węgier i Niemiec: obrońca tytułu kontra gospodarz Mistrzostw Świata. Już samo tylko przejrzenie protokołu meczowego powie wiele o zaciętości tego spotkania. A o końcowym zwycięstwie w tym kosmicznym meczu decydowały trzy (!!!) kręgle. I o te 3 kręgle lepsi byli Niemcy pokonując Węgrów rezultatem 3851:3848 przy wyniku meczu 5:3, gdy każdy z zespołów miał na koncie wygrane po 3 pojedynki.
Drugi półfinał Serbia - Austria także zakończył się rezultatem 5:3 przy 30 kręglach przewagi Serbów 3899:3869. Kto wie, jaki byłby wynik końcowy tego meczu gdyby nie szalejący Vilmos Zavarko, który uzyskał najlepszy wynik Mistrzostw zbijając 721 "kołków". Jego rywal Philipp Vsetecka miał najwyższy wynik w ekipie austriackiej (679).
W finale Serbia, znów ze znakomitym Zavarko (705) pokonała 6:2 Niemców (3902:3848) i było to drugie zwycięstwo 6:2 Serbów nad Niemcami w turnieju mistrzowskim, ponieważ obie te drużyny zaczynały Mistrzostwa Świata w tej samej grupie. W pozostałych pojedynkach grupowych Serbia także wynikami 6:2 pokonała Słowenię (3894:3748) oraz Bośnię i Hercegowinę (3874:3508). Jak widać, przy identycznych rezultatach końcowych, skala trudności meczy grupowych była bardzo różna.
Złoto dla Serbii, srebro dla Niemiec a brązowe krążki dla Austrii i Węgier to końcowa klasyfikacja wśród zespołów męskich.



Najwyższy rezultat zespołowy podczas Mistrzostw Świata w Speichersdorf uzyskali w fazie grupowej Węgrzy w meczu ze Słowacją i było to 4009 kręgli. Drugi wynik to 3996 w wykonaniu Serbów w meczu z Polską. O rezultatach indywidualnych powyżej 670 kręgli nie ma się co rozpisywać, bo było ich dużo. Można się jednak cieszyć, że w tak elitarnej strefie wynikowej znalazł się Michał Szulc z rezultatem 676. Powyżej 700 kręgli dwukrotnie zagrał Vilmos Zavarko (721 i 705) i raz do spółki Norbert Kiss i Rudolf Balazs z Węgier (701).
U pań najwyższe wyniki indywidualne przekroczyły 640 kręgli. Co ciekawe, powyżej tej granicy zagrały tylko zawodniczki obu zespołów, które dotarły do finału, a więc Niemki i Chorwatki. Te pięć najwyższych rezultatów wykulały: Saskia Seitz 649, Sina Beisser 645, Ines Maricic 644 oraz 640 i Natasa Ravnic-Gasparini 640.

WYNIKI MŚ Speichersdorf 2015

źródło: http://www.polonia1912.pl/

 
Pokrewne linki
· Więcej o Polonia 1912 Leszno
· Napisane przez james


Najczęściej czytany artykuł o Polonia 1912 Leszno:
DMPM: Ach, co to był za mecz!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Chorwatki i Serbowie w mistrzowskich koronach" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund