Strona główna | Napisz artykuł | Forum | Archiwum artykułów | Tematy artykułów | Linki | Album zdjęć | Napisz do nas
Turniej letni Dni Borów Tucholskich Tucholi -- Rekordowy występ Beaty Włodarczyk w Pucharze Niemiec -- Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015 -- Złoto i brąz na koniec sezonu... -- Medalowo-punktowe tandemy i sprinty juniorów -- Juniorzy też z medalami w sprintach i tandemach -- Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach -- XII Amica Cup - podsumowanie -- Wronki dały czadu w Pucku -- Chorwatki i Serbowie w mistrzowskich koronach --
Niezbędnik kręglarza


Gdzie grać w kręgle
O co chodzi w kręglach
Trening kręglarza
Rekordy
Klasyfikacja sportowa
Struktura władz FIQ
Tablica honorowa
Kontakty klubowe
Niesportowe zachowanie

Champions League


Historia kręgli


Grand Prix Polski


Trenuj z Krystianem...

Kronika Sportu Polskiego - Kręgle

źródło:
www.kronikasportu.pl

Kręglarska Liga Typerów

Antydoping


Lista środków zabronionych 2014
Światowy kodeks antydopingowy
Międzynarodowy standard badań
Przewodnik zawodnika

Jesteśmy na Facebooku


Wiadomości NBC


Kalendarz NBC - 10.12.2013
Imprezy NBC - 28.10.2013
Światowy ranking kobiet
Światowy ranking mężczyzn
Światowy ranking Grand Prix

Licencje zawodnicze 2014/15


Regulamin przyznawania
Wykaz aktualnych licencji
Wniosek zbiorczy [PDF]
Wniosek zbiorczy [XLS]

Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015
Wysłano dnia 25-06-2015 o godz. 16:22:27 przez
Polonia 1912 Leszno Do 32 medali Mistrzostw Polski w sezonie 2014/2015 wzrósł dorobek "Polonii 1912" Leszno po rozegranych we Wronkach Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów - ostatnim akcie kręglarskiego sezonu.Juniorki i juniorzy "Polonii" Leszno bronili tytułów mistrzowskich wywalczonych przed rokiem na obiekcie w Tarnowie Podgórnym. O ile jednak o formę juniorów (a tym samym o obronę korony mistrzowskiej) można było być spokojnym, o tyle dyspozycja juniorek pozostawała ogromną zagadką. Dlaczego? Juniorzy ostatnio grywali regularnie i z dobrym skutkiem - w Mistrzostwach Polski sprintów seniorów i juniorów a część także w zawodach "Amica Cup". Zespół żeński złożony z samych juniorek młodszych praktycznie po sezonie ligowym nie miał startów z wyjątkiem Natalii Włodarczyk - uczestniczki Mistrzostw Świata U-18. Ale od Mistrzostw też już upłynął ponad miesiąc.

Jednak "poloniści" wywalczyli we Wronkach dwa medale: złoto juniorów w stylu nie podlegającym dyskusji i brąz juniorek, o który nie było łatwo.
Złoty medal juniorów "Polonii" Leszno stał się faktem bardzo szybko. Najpierw o wysokie otwarcie postarał się Filip Glapiak uzyskując wynik 564 kręgle. Następny w zespole "Polonii 1912" Michał Szulc - najbardziej chyba zapracowany polski zawodnik sezonu - dołożył 611 "kołków" i już było bardzo dobrze. Gdy kolejny "polonista", którym był Mateusz Klecha zapunktował na poziomie 563 a zawodnicy innych ekip gubili punkty po słabszych startach, już mogliśmy przyjmować gratulacje. Na trybunach nawet żartowano, że ostatni nasz zawodnik może kulać lewą ręką a i tak nikt "Polonii" złota nie odbierze. To stwierdzenie miało być żartem, tyle że ostatnim w "Polonii" był Kamil Kozłowski a więc zawodnik leworęczny. "Koziołek" zagrał dobre 90 rzutów a na ostatni tor wszedł za niego Hubert Klupieć. Ich wynik 545 kręgli sprawił, że "Polonia 1912" Leszno wywalczyła złoto z wynikiem 2283 kręgli i ogromną przewagą 120 i więcej kręgli nad pozostałymi ekipami. A losy srebra i brązu rozstrzygały się niemal do ostatniego rzutu Bartka Kruga z Wronek, który gonił ekipę "Startu" Gostyń. Zapas jaki mieli zawodnicy z Gostynia jednak wystarczył. I to ekipie "Startu" przypadło srebro z wynikiem 2163 a "Dziewiątka - Amica" z brązem o 2 kręgle za Gostyniem, czyli z dorobkiem 2161 "kołków".
I jako swego rodzaju ciekawostkę można podać, że Mateusz Klecha zdobył złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski w sezonie 2014/2015 we wszystkich kategoriach wiekowych, bowiem grał i w zespole seniorów, i juniorów, i juniorów młodszych.Poziom gry juniorek był niższy niż juniorów ale trzeba odnotować znakomity wynik Marty Duszyńskiej z Wronek, która po rewelacyjnych zbiórkach zbiła 613 kręgli w swoim ostatnim starcie w kategorii juniorek. I to głównie dzięki niej zespół "Dziewiątki" sięgnął po złoto. Przed grą ostatnich zawodniczek wydawało się, że złoto dla Wronek jest już tylko formalnością. Tymczasem skutecznie grająca Renata Skrzypczak z Łazisk była bliska przegonienia teamu gospodyń. Zabrakło 13 kręgli. "Polonia" Leszno też miała drżenie serca w walce o medal brązowy, bo wyglądająca na bezpieczną przewaga 46 kręgli nad "Alfą Vector" topniała na ostatnim torze w tempie szybkim za sprawą świetnej postawy Liwii Strzelczak. Na szczęście dla nas, zawodniczka "Alfy" odrobiła 41 "kołków" i mały zapas w postaci 5 kręgli jeszcze pozostał.
Jak grał zespół juniorek "Polonii"? Grał dość równo ale tak jakoś bez błysku. Zaczęła Jolanta Stępczak uzyskując swój najlepszy wynik w sezonie: 533 kręgle i w zasadzie nie ma się specjalnie do czego w jej grze przyczepić. Druga na torach pojawiła się wypożyczona z Gostynia do "Polonii" Oliwia Wawrzyniak. Wynik 511, dobra gra do zbieranych ale szkoda strat w grze do pełnych, zwłaszcza w drugiej "30". Dorota Kwapisz zbiła 510 kręgli, czyli przynajmniej o 30 za mało. Dorota przez 3 tory znakomicie grała do pełnych i bardzo źle (i dziurawie) do zbiórek. Kończąca występ "polonistek" Natalia Włodarczyk zagrała podobnie jak Kwapisz: wysoko do pełnych ale przeciętnie i dziurawo do zbiórek. Tu też zamiast zbitych 530 kręgli  wynik powinien być spokojnie o 20 wyższy. I to by oszczędziło nerwów w końcówce. Ale medal brązowy stał się faktem.
W zamykających sezon sportowy 2014/2015 w kręglarstwie klasycznym Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów medale wywalczyli:
Juniorki: 1. "Dziewiątka-Amica" Wronki (2160); 2. "Polonia" Łaziska (2148); 3. "Polonia 1912" Leszno (2084).
Juniorzy: 1. "Polonia 1912" Leszno (2283); 2. "Start" Gostyń (2163); 3. "Dziewiątka-Amica" Wronki (2161).

WYNIKI DMP JUNIOREK I JUNIORÓW

źródło: http://www.polonia1912.pl/


 
Pokrewne linki
· Więcej o Polonia 1912 Leszno
· Napisane przez james


Najczęściej czytany artykuł o Polonia 1912 Leszno:
DMPM: Ach, co to był za mecz!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 1
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund