Mistrzostwa Świata Juniorów w Zadarze
Data: 23-05-2008 o godz. 12:39:28
Temat: Reprezentacja Polski

Starty naszych reprezentantów w Zadarze tydzień temu bardzo nas nastawiły na dalsze sukcesy. Od kilku dni na tym samym obiekcie trwają Mistrzostwa Świata Juniorów (U-23).
Jesteśmy już po startach w drużynówkach i w parach.

Wszystko mozna śledzić na oficjalnej stronie FIQ ale nie ma jak na razie z czego się cieszyć.

Nasze Juniorki zajęły w swym drużynowym występie 8 miejsce. Sama pozycja nie jest tak zła, ale co do wyniku naszej reprezentacji można mieć drobne uwagi. Naszym zdaniem stać nasze zawodniczki na lepszy rezultat. Zwyciężyły zdecydowanie Słowenki (warto zauważyć, że cała drużyna była złożona z zawodnieczek z jednego klubu - Miroteks Celje). Słowenki pokonały aż o 77 kręgle Czeszki i o 103 kręgle Serbki.
Nasze zawodniczki straciły do Mistrzyń Świata aż 229 kręgli :(

Nasi Juniorzy zaliczyli jeszcze gorszy start. Strącając 3309 kręgli zajęli dopiero 12 pozycję, co bardzo nas zmartwiło. Wydawało się bowiem w całym sezonie, że nasi juniorzy zaliczają bardzo dobre wyniki w lidze i stać ich na znacznie lepszy wynik.
Najlepsze drużyny grały powyżej progu 3500. Najlepsi okazali się Niemcy (3551) a za nimi uplasowali się Serbowie (3545) i Chorwaci (3526).

Maciej Chudy

W konkurencji par nasz kraj reprezentowały po dwie pary w juniorach i juniorkach. Wśród dziewcząt dobre szóste miejsce zajęła para Dorota Orłowska i Natalia Postróżny (586+555).
Zwyciężyły niesamowicie przygotowane do mistrzostw Słowenki - Barbara Fidel i Nada Savic, przed Niemkami i Czeszkami.
Nasza druga para zanotowała słaby start - Małgorzata Leopold i Marta Woźniak (524+517) zajęły dopiero 26 miejsce (32 sklasyfikowane pary).

Wśród Juniorów nasza pierwsza para - Jakub Osiewicz i Konrad Mocarski (615+534) zajęła 12 miejsce. Druga para Mateusz Borowski i Maciej Chudy (538+573) zajęła 23 miejsce (40 skalsyfikowanych par). Zwyciężyli Serbowie - Milos Radojicic i Vilmos Zavarko (608+656) pokonując Niemców i Słowaków.

W dniu dzisiejszym odbywają się zawody w konkurencji Mixt i Sprintów. Czekamy za lepszymi wieściami.

Warto zaznaczyć, że w naszych reprezentacjach na wyróżnienie zasługują starty Doroty Orłowskiej i Jakuba Osiewicza.
Ośka jest na 8 miejscu w Einzlu (suma dwóch startów - drużynówka i pary) i z tego miejsca będzie grał o zwycięstwo w starcie indywidualnym (najlepsza szesnastka) w dniu jutrzejszym.
Dorota zajmuje w tej klasyfikacji dziesiąte miejsce i również w dniu jutrzejszym zagra w konkurekcji indywidualnej.

Trzymamy więc nadal kciuki, może wzorem z poprzedniej niedzieli przyjdzie "polski dzień" na Mistrzostwach Świata.