Jarek Bonk podwójnym złotym medalistą MPS
Data: 18-12-2014 o godz. 21:27:28
Temat: Alfa_Vector

W dniach 13-14 grudnia br. w Tucholi odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Dla zawodników Alfy-Vector zawody były bardzo udane, gdyż zdobyliśmy na nich trzy medale: dwa złote i jeden brązowy. Nie zabrakło również wysokich miejsc w pierwszej dziesiątce zawodów.
mps_medalisci
Bohaterem tej imprezy był bez wątpienia Jarosław Bonk, który pierwszego dnia mistrzostw, wspólnie z Marcinem Grzesiakiem zdobył złoty medal w konkurencji par, a drugiego dnia został Indywidualnym Mistrzem Polski… Z bardzo dobrej strony pokazała się także Joanna Filip, która stanęła na najniższym stopniu podium.

Pierwszego dnia mistrzostw miały miejsce rozgrywki w klasyfikacji par. Rywalizacja o poszczególne stopnie podium w kategorii kobiet była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężyła para Dziewiątki Amica Wronki :Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz i Sylwia Machniewska z łącznym wynikiem 1101 kręgli. Drugie miejsce przypadało Kindze Konopie i Annie Chwastyniak z Polonii 1912 Leszno (1097), które wyprzedziły swoje koleżanki klubowe Joanne Lajtke i Monikę Leciejewska. W przypadku obu tych par, przy tej samej sumie zbitych kręgli (1097), o poszczególnych stopniach na podium zadecydowały lepsze zbierane. Czwarta lokata przypadła naszym zawodniczkom: Joannie Filip i Małgorzacie Leopold (1069). Z tym samym dorobkiem punktowym (ale z gorszymi zbieranymi) na piątym miejscu uplasowały się zawodniczki Czarnej Kuli Poznań: Julia Rzyha i Patrycja Poznańska. Kolejnej parze Alfy-Vector w składzie: Izabela Torka i Liwia Strzleczak przypadało miejsce szóste (1067).
mps_pk
W kategorii mężczyzn rywalizacja o najwyższe lokaty była równie zażarta,a różnice w czołówce były bardzo niewielkie. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrzów Polski, po rewelacyjnej końcówce przypadł graczom Alfy-Vector w składzie: Jarosław Bonk i Marcin Grzesiak (1145). Warto dodać, iż „James” w swojej drugiej sześćdziesiątce uzyskał fenomenalny wynik (328 kręgli!!!), co na wymagającym obiekcie w Tucholi jest nie lada wyczynem. Drugie i trzecie miejsce należało do zawodników Polonii 1912 Leszno. V-ce Mistrzami Polski zostali Piotr Kieliba i Filip Glapiak (1141), a najniższy stopień na podium zapewnili sobie Mikołaj Konopka i Bartosz Włodarczyk (1138). Najgorsza dla sportowców czwarta lokata przypadła parze naszych zawodników: Arkowi Stacheckiemu i Leszkowi Torce (1131). Piąte miejsce należało również dla zawodników Alfy w składzie: Jarosław Michalak i Maciej Krzyżostaniak (1129). Szóste miejsce zajęli rutyniarze ze Startu Gostyń: Włodzimierze Dutkiewicz i Jakub Osiewicz (1128).
mps_pm
Do rozgrywek finałowych w kategorii kobiet dostały się Joanna Filip, która z wynikiem 549 zajmowała piątą pozycję, a tuż za nią uplasowała się Liwia Strzelczak (548). Na grze eliminacyjnej zakończyły swój udział w MPS: Małgorzata Leopold (520 – 19 miejsce) i Iza Torka (519 – 21 miejsce).
W kategorii Panów najlepszym wynikiem popisał się Jarosław Bonk (599). Tuż za trzema zawodnikami Polonii (Kielibą 591, Konopką588 i Szulcem 583), piątą lokatę zajmował Arkadiusz Stachecki (580),a szóstą Jarosław Michalak (570). Pierwszą dziesiątkę zawodów zamykał Maciej Krzyżostaniak (559). Ostatnim zawodnikiem, które dostał się do rozgrywek finałowych był Leszek Torka, który zbił tego dnia 551 kręgli, zajmując przy tym szesnastą lokatę. Na grach eliminacyjnych zakończyli swój udział : Dawid Strzelczak (548 – 20 miejsce), Marcin Grzesiak (546 – 21 miejsce), Tomek Masłowski (536 – 31 miejsce).
mps_ik
W niedzielnym finale emocji nie zabrakło, a zmagania i zarazem Indywidualny tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Kinga Konopa z Polonii 1912 Leszno z łącznym wynikiem 1121 kręgli. Tuż za jej „plecami” trwała wyrównana walka o pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie drugie miejsce przypadło jej koleżance klubowej Joannie Lajtke (1099), która jednym kręglem wyprzedziła zawodniczkę Alfy-Vector Tarnowo Podgórne – Joannę Filip (1098). O podium ambitnie walczyła także Joanna Neczyńska (WOZK), która dzięki najlepszemu wynikowi finałowemu (566) była bliska osiągnięcia celu, jakim z pewnością było miejsce na „pudle”. Piąte miejsce zajęła Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz (1083), zaś szóstą lokatę zajęła druga nasza zawodniczka w fianle – Liwia Strzelczak (1061).
mps_im
W kategorii mężczyzn walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski trwała niemal do ostatnich rzutów. Ostatecznie zwyciężył zawodnik Alfy-Vector Jarosław Bonk, dla którego był to drugi złoty medal w tej imprezie. „James” grając świetnie wygrał z łącznym wynikiem 1184. W ogólnym rozrachunku dwa kręgle mniej uzyskał, walczący do samego końca Michał Szulc reprezentujący barwy Polonii 1912 Leszno (1182). Najniższy stopień podium przypadł jego koledze klubowemu Mikołajowi Konopce (1153). Czwarte miejsce przypadło kolejnemu zawodnikowi Polonii Leszno – Piotrowi Kielibie, który po troszkę słabszej końcówce uzyskał łącznie 1149 kręgli. Piąte miejsce należało tego dnia do Jakuba Osiewicza ze Startu Gostyń (1138), zaś szóste zajął Marcin Szostok reprezentujący barwy Polonii Łaziska (1121). Kolejny nasz zawodnik zakończył rywalizację na siódmym miejscu, a był nim trener Jarek Michalak, który pokazał się na tych zawodach z bardzo dobrej strony uzyskując wynik 1114 kręgli. Tuż za nim uplasowali się pozostali „alfiarze”: Maciej Krzyżostaniak (1111) i Arkadiusz Stachecki (1109). Leszek Torka zakończył udział na trzynastym miejscu (1100).

WYNIKI MPS

Podsumowując udział zawodników Alfy- Vector w MPS należy je zaliczyć do bardzo udanych. Należy szczególnie pogratulować Jarkowi Bonkowi, który zdobył dwa złote medale, co z pewnością jest ogromnym osiągnięciem. Cieszy również postawa drugiego złotego medalisty Marcina Grzesiaka, który w parze z „Jamsem” walczył o tytuł mistrzowski do samego końca. Słowa uznania należą się także drugiej V-ce Mistrzyni Polski – Joannie Filip, która popisała się dwoma bardzo dobrymi i wyrównanymi startami. Pozostali zawodnicy Alfy pokazali się również z bardzo dobrej strony zajmując wysokie lokaty w pierwszej dziesiątce zawodów.