OZK Poznań w Danii
Data: 28-11-2013 o godz. 22:00:25
Temat:

W mistrzostwach Danii,które odbyły się w dniach 22-24 listopada br.wysoką formę sportową zaprezentował Maciej Dokowicz - zawodnik K.S."Czarna Kula" Poznań.Maciej po eliminacjach był trzeci z wynikiem 546 pkt. ze stratą 37 pkt.do lidera którym został Marko Abel z Estonii.
Finał był niezwykle emocjonującym wydarzeniem ponieważ strata została zniwelowana po pojedynku na dwóch torach.Na trzecim Polak wygrywał już 9 pkt. aby na czwartym torze przegrać 14 pkt.Zawodnik z Estonii wygrał w sumie 5 pkt. mimo że Maciej zagrał w finale najlepszy wynik turnieju - 580 przewróconych kręgli!
Na zawody,które organizowane są przez Duńczyków z coraz większą starannością, dotarli oprócz klubów duńskich - Kifa, KCK, 8 OK a także reprezentanci Szwecji,Estonii i Polski.Nasz kraj reprezentowała 10 osobowa ekipa Okręgowego Związku Kręglarskiego w Poznaniu z klubów- "Czarna Kula" Poznań i "Jedność" Kościan.Poza Maciejem, dla którego tak udane zawody w Kopenhadze były trzecimi w ostatnich trzech latach,spisali się przeciętnie i nie zanotowali sukcesów.Należy dodać,że zawodnicy z Kościana po raz pierwszy startowali poza Polską.