Strona główna | Napisz artykuł | Forum | Archiwum artykułów | Tematy artykułów | Linki | Album zdjęć | Napisz do nas
Turniej letni Dni Borów Tucholskich Tucholi -- Rekordowy występ Beaty Włodarczyk w Pucharze Niemiec -- Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015 -- Złoto i brąz na koniec sezonu... -- Medalowo-punktowe tandemy i sprinty juniorów -- Juniorzy też z medalami w sprintach i tandemach -- Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach -- XII Amica Cup - podsumowanie -- Wronki dały czadu w Pucku -- Chorwatki i Serbowie w mistrzowskich koronach --

Wysłano dnia 14-01-2013 o godz. 18:20:17 przez
Wiadomości z Tomaszowa Mazowieckiego Konrad Mocarski oraz Tadeusz Śliwiński wzięli udział w drugim z pięciu turniejów cyklu Grand Prix Polski w kręglarstwie klasycznym. Zawody odbyły się w ramach XXX edycji zawodów o Puchar Burmistrza Gostynia.

Pierwsze zmagania odbyły się w Lesznie. Nasze miasto reprezentował wówczas Tadeusz Śliwiński, który ostatecznie zajął piąte miejsce zdobywając 160 pkt. do klasyfikacji generalnej.
W miniony weekend reprezentantów mieliśmy dwóch. Niestety w pierwszej rundzie, decydującej o awansie do finału obaj nasi zawodnicy wypadli dużo poniżej oczekiwań. Tadeusz Śliwiński zdobywając łącznie 531 punktów zajął ostatnie 16 z 18 miejsc dające awans do finałów.

Sporego pecha miał Konrad Mocarski, który uplasował się na 19 miejscu. Konradowi do rundy finałowej zabrakło zaledwie 7 „kołków”.
Eliminacje wygrał czwarty zawodnik cyklu Grand Prix, kręglarz Alfy Vector  Leszek Torka, który łącznie zdobył 597 punktów. Drugi był jego kolega klubowy Dawid Strzelczyk, trzeci gracz Polonii 1912 Leszno – Mikołaj Konopka.
Runda finałowa rozpoczęła się od znakomitego wyniku Konopki w partii do pełnych. Mikołaj zdobył aż 384 punkty i tym samym zdołał wyprzedzić swoich rywali w klasyfikacji końcowej. Drugi Torka spisał się przeciętnie i uzyskał dopiero piąty rezultat finału (363 pkt.). Trzecie miejsce zdołał obronić Strzelczyk, który od Torki uzyskał zaledwie punkt mniej (362 pkt.).
Śliwiński nie miał najlepszego dnia. Jego wynik z finału (pełne) to zaledwie 337 punktów, co było ostatnim rezultatem w gronie 17 graczy (w finale z powodu urazu nie wystąpił Zbigniew Klimański).
Partia „zbieranych” ponownie należała do gracza lidera tabeli Superligi. Konopka uzyskał aż 229 punktów. Wynik ten był najlepszym rezultatem mistrzostw. Dobrze spisał się wicelider Torka, jednak jego 205 punktów to zbyt mało na kapitalnie dysponowanego Konopkę.
Dawid Strzelczak w „zbieranych” był dopiero szósty, ale jego wynik 189 punktów, wystarczył do tego aby na finiszu zostać sklasyfikowanym na trzecim miejscu.
Tadeusz Śliwiński z wynikiem 178 pkt. w partii zbieranych był 11, a w całych mistrzostwach ostatecznie został sklasyfikowany na 15 pozycji.
Warto wspomnieć, iż w pierwszej 10 znalazło się, aż 9 graczy dwóch najlepszych zespołów Superligi- Alfy Vector, oraz Polonii 1912 Leszno.

autor: bartek28tm