Strona główna | Napisz artykuł | Forum | Archiwum artykułów | Tematy artykułów | Linki | Album zdjęć | Napisz do nas
Turniej letni Dni Borów Tucholskich Tucholi -- Rekordowy występ Beaty Włodarczyk w Pucharze Niemiec -- Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015 -- Złoto i brąz na koniec sezonu... -- Medalowo-punktowe tandemy i sprinty juniorów -- Juniorzy też z medalami w sprintach i tandemach -- Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach -- XII Amica Cup - podsumowanie -- Wronki dały czadu w Pucku -- Chorwatki i Serbowie w mistrzowskich koronach --

Wysłano dnia 12-06-2005 o godz. 08:25:40 przez
Młodzieżowy Puchar Świata - Gostyń 2005 Wczoraj zakończył się w Gostyniu Młodzieżowy Puchar Świata. Finisz tej imprezy był bardzo szczęśliwy dla Polski, gdyż w ostatniej konkurencji - indywidualnej triumfował ze świetnym wynikiem 583 kręgli - Przemysław Grzybowski z Leszna.

Szkoda, że Przemek zagrał słabiej w mixtach, bo przy dobrym wyniku jej koleżanki Karoliny Serwińskiej mogliśmy liczyć również na najwyższe trofeum w tej konkurencji.

Przemek zagrał w finale indywidualny bardzo równo i przede wszystkim skutecznie w zbieranych, co dało mu przewagę nad drugim zawodnikiem - Austriakiem Lukasem Huberem. Trzecie miejsce zajął Niemiec Patrick Ortloff.

Wśród Juniorek młodszych brakowało w finale naszej zawodniczki, która odpadła w eliminacjach. Zwyciężyła Słowenka Nada Savic, która zagrała bardzo dobrze w finale - 580 pkt. Drugie miejsce zajęła rekordzistka Świata - Czeszka Hana Wiedermannova (557), a trzecie Chorwatka Ines Hasic (530).

Mixty, w której Polacy zajęłi piate miejsce, wygrali Chrowaci przed Austriakami i Słoweńcami. Walka o zwycięstwo była imponująca, o czym świadczą wyniki. Zwycięzcy strącili 1093 kręgle, a dwie następne pary zdobyły 1091 punktów i o srebrnym medalu zadecydowały zbierane. Wynik Chorwatów (1093) jest nowym Rekordem Świata.

W punktacji narodowej zwyciężyli Austriacy przed Słoweńcami i Chorwatami. Polacy uplasowali się na szóstym miejscu.

Podsumowując organizację Pucharu Świata, można pogratulować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że impreza przebiegła sprawnie. Występ Polaków zakończył udanie Przemek Grzybowski, ale mogliśmy spodziewać się jeszcze lepszego startu (szczególnie w Mikstach).