Strona główna | Napisz artykuł | Forum | Archiwum artykułów | Tematy artykułów | Linki | Album zdjęć | Napisz do nas
Turniej letni Dni Borów Tucholskich Tucholi -- Rekordowy występ Beaty Włodarczyk w Pucharze Niemiec -- Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015 -- Złoto i brąz na koniec sezonu... -- Medalowo-punktowe tandemy i sprinty juniorów -- Juniorzy też z medalami w sprintach i tandemach -- Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach -- XII Amica Cup - podsumowanie -- Wronki dały czadu w Pucku -- Chorwatki i Serbowie w mistrzowskich koronach --
Niezbędnik kręglarza


Gdzie grać w kręgle
O co chodzi w kręglach
Trening kręglarza
Rekordy
Klasyfikacja sportowa
Struktura władz FIQ
Tablica honorowa
Kontakty klubowe
Niesportowe zachowanie

Champions League


Historia kręgli


Grand Prix Polski


Trenuj z Krystianem...

Kronika Sportu Polskiego - Kręgle

źródło:
www.kronikasportu.pl

Kręglarska Liga Typerów

Antydoping


Lista środków zabronionych 2014
Światowy kodeks antydopingowy
Międzynarodowy standard badań
Przewodnik zawodnika

Jesteśmy na Facebooku


Wiadomości NBC


Kalendarz NBC - 10.12.2013
Imprezy NBC - 28.10.2013
Światowy ranking kobiet
Światowy ranking mężczyzn
Światowy ranking Grand Prix

Licencje zawodnicze 2014/15


Regulamin przyznawania
Wykaz aktualnych licencji
Wniosek zbiorczy [PDF]
Wniosek zbiorczy [XLS]

Wskazówki do treningu ogólnorozwojowego dla młodzieży - część 2
Wysłano dnia 09-11-2010 o godz. 20:16:27 przez
kempa-fitness
Ogólne wskazówki do treningu technicznego i ogólnorozwojowego
dla młodzieży pomiędzy 15 a 18 rokiem życia
(Junior młodszy)Zmiany w organizmie młodego człowieka pomiędzy 15 a 18 rokiem życia już nie są tak bardzo gwałtowne jak miało to miejsce w poprzednich latach. Okres dojrzewania powoli dąży do zakończenia procesów przemian organizmu a rozwój i praca większości organów zaczyna się ustalać. Organizm osiemnastolatka zbliżony jest już do organizmu dorosłego człowieka a poprzez widoczny wzrost siły pojawiają się nowe możliwości w treści pracy treningowej, szczególnie treningu ogólnorozwojowego.Trening dla zawodnika kategorii wiekowej junior młodszy powinien zawierać:  

- Elementy doskonalenia wyuczonej wcześniej techniki i taktyki w oparciu o większą precyzję ruchów oraz przejścia do nauczania trudniejszych elementów gry, poza tym korygowanie i usuwanie braków podstaw techniki, jeśli takie występują. Oczywiście dotyczy to tylko zawodniczki i zawodników którzy przygodę z kręglami zaczęli dużo wcześniej. Na kręgielniach możemy spotkać osoby z różnym stażem treningowym pomimo takiego samego wieku, dlatego trenerzy powinni podchodzić do każdego zawodnika indywidualnie.

- Przejście zawodnika do kategorii junior młodszy wiąże się z częstszymi niż poprzednio startami w różnego rodzaju imprezach sportowych,  w obecnym sezonie startowym jest 6 imprez dla kategorii dzieci i młodzicy i aż 11 dla junior młodszy, to bardzo duży skok dla młodego sportowca. Dlatego zadaniem trenerów jest przygotowanie fizyczne poprzez trening ogólnorozwojowy i psychiczne poprzez trening mentalny zawodnika do wzmożonego wysiłku i presji.

- Należy także kontynuować pracę z poprzedniej kategorii wiekowej i w dalszym ciągu rozwijać: Szybkość ( wieloskoki, skipy, biegi ze zmianą tempa, starty na sygnał z różnych wysokości), zręczność/gibkość ( skręty tułowia, wymachy nóg w różnych kierunkach, skłony) siłę ( spięcia brzucha i pleców, przysiady, pompki, wykroki) i wytrzymałość ( biegi interwałowe, biegi w terenie, treningi obwodowe, biegi na orientację) , są to niezbędne cechy każdego sportowca bez których osiągnięcie progresu jest utrudnione bądź niemożliwe.

- Aby zawodnik dobrze się rozwijał potrzebna jest kontrola stanu wytrenowania, można ją przeprowadzać poprzez różnego rodzaju testy sprawnościowe ( test Coopera, test sprawności ogólnej INKF) testy techniki i zawody wewnątrz klubu.

- Dobrze jest także wpleść do treningu technicznego elementy gry gdzie zawodnik musi sam dokonywać wyboru jak zagrać i ewentualnie ponieść jego konsekwencje (umówiona wcześniej „kara” za nie wykonanie zadania). Na przykład gra do układu kręgli 1,3,6,7Poza tym bardzo ważna jest także indywidualna praca nad odrabianiem zaległości lub doskonaleniem techniki i formy w stosunku do reszty zawodników w swojej kategorii wiekowej lub w klubie. Zawodnik w tym wieku sam może już organizować sobie treningi ogólnorozwojowe ( jeśli klub nie zapewnia ich w dostatecznej ilości) i przez to część odpowiedzialności za dobrą formę spada na jego barki. Trening ogólnorozwojowy można urozmaicić o treningi na siłowni, na początku praca tylko z maszynami i wyciągami bez sprzętu wolnego ( hantle, sztangi) aby dobrze nauczyć się techniki ruchu i prawidłowego oddychania podczas wykonywania ćwiczeń.Sporty uzupełniające do treningu ogólnorozwojowego:

- Piłka nożna
- Siatkówka ( siatkówka plażowa)
- Piłka ręczna
- Rugby
- Tenis
- Pływanie

Ze sportowym pozdrowieniem
Dobry Rzut!!!
Krystian Kempa
www.kempa-fitness.com

 
Pokrewne linki
· Więcej o kempa-fitness
· Napisane przez james


Najczęściej czytany artykuł o kempa-fitness:
Rozgrzewka i cool down w treningu kręglarskim


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Wskazówki do treningu ogólnorozwojowego dla młodzieży - część 2" | Logowanie/Założenie konta | 2 komentarze | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Orville (Wynik: 1)
przez Charlene18 dnia 16-08-2012 o godz. 18:38:20
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
A

Przeczytaj dalszy ciąg komentarza...vivdress (Wynik: 1)
przez Charlene18 dnia 11-04-2013 o godz. 07:11:02
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
<

Przeczytaj dalszy ciąg komentarza...


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund